Spark

Spark

Dünyada internet ilk kullanılmaya başlandığından beri insanlar bilgisayarlarını kullanarak birbirine e-mail gönderiyor. Fakat neredeyse herkesin ortak fikri e-mail okumak ve yanıt vermenin dünyanın en sıkıcı işi olduğu yönde. Artık email ile iletişimi daha kolaylaştıran ve eğlenceli hale getiren bir yazılım var; Spark.

Belki de e-mail göndermenin zevksiz ve zaman alıcı bir iş olmasının nedeni geçen uzun süre içinde bu konuda önemli bir değişiklik olmaması. Bilgisayarınızda ve mobil cihazınızda e-mail uygulaması olarak kullanabileceğiniz Türkçe anlamı “kıvılcım” olan Spark’ın yaratıcıları bu kötü düşünceyi yok etmeyi amaçlıyor. Spark diğer yazılımlardan farklı olarak size e-mailleri sınıflandıran “akıllı gelen kutusu” ve akıllı arama işlevleri sunuyor. Fakat bunu istemezseniz basit bir yolla kapatıp e-maillerinize eskiden olduğu gibi sadece tarih sırasına göre bakabilirsiniz.

Spark ile kullanıcılar şirketlerde bir projenin yürütülmesi için kurulan takımlardaki elemanlar arasında iletişimi kolaylaştıran işlevlere sahip olacaklar. Önemli e-mailleri “pin” işlevi ile sabitlerseniz sürekli listenin başında görebilirsiniz. Yanlışlıkla bir işlem yaptıysanız telefonunuzu sallayarak bunu geri alabilirsiniz. Spark içinde bunlar gibi başka çok sayıda kullanışlı işlev var ve Spark yazılımı macOS, iOS ve Android ile hiç sorun çıkarmadan çalışıyor.

Spark kullanırken biraz zorluk yaratan bir sorun menülerde Türkçe seçeneği olmaması, fakat e-mailler içinde Türkçe karakterleri sorunsuz biçimde gösteriyor. Bunun yanında Microsoft Windows işletim sistemi için Spark uygulamasının (şimdilik) olmaması bir başka eksiklik.

Spark İyi Olanlar
Kullanışlı işlevler
Akıllı gelen kutusu ve arama
Multiplatform (macOS, iOS, Android)
Ücretsiz (Bazı gelişmiş işlevler ücretli)
Spark Kötü Olanlar
Menülerin Türkçe desteği yok
Windows için (şimdilik) uygulama yok

İndirme: Spark