iPad Ekran Görüntüsü Alma

iPad Ekran Görüntüsü Alma

iPad kullanırken ekran görüntüsü almak ve görüntü dosyası üzerinde değişiklikler kolayca yapılabilir. Bu çok işe yarayan özellik için iPad içinde bulunan işlevler kullanılır.

iPad kullanırken ekran görüntüsü almanız bir çok durumda gerekli olabilir, okuduğunuz kitaptaki bir grafiği kaydetmek, internette gördüğünüz bir yemek tarifini saklamak veya oynadığınız oyundan anlık görüntü almak gibi işler için kullanabilirsiniz.

iPad ile Ekran Görüntüsü Almak İçin Yapmanız Gerekenler

Yeni FaceID olan iPad modellerinde,

1. Uyut/Uyandır düğmesine ve ses artırma düğmesine aynı anda basın.

2. Ekranda köşede ekran görüntüsü dosyası oluşacaktır, birkaç saniye beklerseniz bu dosya kendiliğinden Fotoğraflar içine kaydedilir.

FaceID olan iPad modellerinde Ekran Görüntüsü Alma

Üzerinde Ana Ekran (Home) düğmesi olan iPad modellerinde,

1. Uyut/Uyandır düğmesine ve Ana Ekran (Home) düğmesine aynı anda basın.

2. Ekranda köşede ekran görüntüsü dosyası oluşacaktır, birkaç saniye beklerseniz bu dosya kendiliğinden Fotoğraflar içine kaydedilir.

Ana Ekran (Home) düğmesi olan iPad Modellerinde Ekran Görüntüsü Alma

İsterseniz kaydettiğiniz ekran görüntüsü dosyasına iOS içinde bulunan Fotoğraflar uygulaması içinde ulaşıp istediğiniz başka bir uygulama ile üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

iPad Ekran Görüntüsü Düzenleme

Bu yöntemin yanında ekran görüntüsü aldıktan sonra beklemeden ekranın köşesindeki küçük görüntüye dokunursanız görüntü büyüyerek iOS tarafından oluşturulan bir düzenleme penceresi içinde açılacaktır. Bu yolla ekran görüntüsü üzerinde değişiklik yapmak daha kolay ve çabuk olacaktır.Son