Baseus USB-C (Gen 2) Veri ve Güç Aktarma Kablosu

Baseus USB-C (Gen 2) Veri ve Güç Aktarma Kablosu

Yeni USB-C bağlantısı olan bir bilgisayarınız veya cep telefonunuz varsa Baseus tarafından üretilen yeni USB-C kablolar ile çok hızlı veri aktarımı yapabilir ve cihazınızı olabilecek en hızlı biçimde şarj edebilirsiniz. Bu kablo ile ayrıca cihazınızdan ses veya yüksek çözünürlüklü görüntü çıkışı, ethernet ile internet bağlantısı da yapabilirsiniz.

USB-C Gücünden Yararlanmak İçin İyi Bir Kablo Kullanmanız Gerekli

2015 yılından beri üretilen bilgisayarlar ve mobil cihazlar üzerinde veri ve güç bağlantısı olarak USB-C (USB 3.1, USB Type C) kullanılmaya başlandı. Yakın gelecekte bütün dijital araçlarda USB-C bağlantısı bulunacak, böylece kullanıcıların işi çok kolaylaşacak. Yeni USB-C bağlantıları ile veri veya güç aktarımı yanında ses veya görüntü çıkışı, ethernet ile internet bağlantısı gibi başka işler de yapılabilecek. İşte bütün bu işlevler için size sadece gelişmiş teknik özellikleri olan bir USB-C kablo yeterli olacak.

Baseus markası, Çin’de bulunan Shenzhen Times Innovation Technology adlı şirket tarafından 2015 yılında yaratılmış. Baseus markası İngilizce “Base on User” sözcüklerinin kısaltılmasından oluşturulmuş. Baseus markalı ürünler kullanıcıların gündelik yaşamlarındaki gereksinimlerine göre geliştirilmiş, tasarımlanmış ve üretilmiş. Baseus markalı ürünlerin dünyanın 180 ülkesinde Baseus markasına özel yaklaşık 400 mağazada satışı yapılıyor.

Baseus USB-C (Gen2) Kablosu Teknik Özellikler

Baseus USB-C kablosunun yapısı basit değil, üzerinde bulunan yongalar sayesinde yapılması gereken görevi algılayabiliyor ve gerekli ayarları otomatik olarak yaparak işinizi kolaylaştırıyor.

Güç Aktarımı – Baseus USB-C kablo 20 Volt ve 4 Amper akımı destekler. Böylece hızlı şarj özelliği olan USB-C soketi olan cihazlarınızın pillerini çok kısa sürede doldurabilirsiniz.

Baseus USB-C (Gen 2) Veri ve Güç Aktarma Kablosu
Baseus USB-C (Gen 2) Veri ve Güç Aktarma Kablosu

Veri Aktarımı – Baseus USB-C kablo “Gen2” standartında üretildiği için yeni model USB-C bağlantısı bulunan cihazlarınız arasında 10 Gbps hızında veri aktarımı yapabilirsiniz. Böylece bu kablo ile bir Bluray disk içine sığacak kadar veriyi bir saniyeden az sürede aktarabilirsiniz. Bu kablo ve uygun adaptör kullanarak USB 3.0 ve 2.0 bağlantısı olan eski cihazlarınıza da olabilecek en yüksek hızda veri transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Görüntü ve Video Aktarımı – Baseus USB-C kablosu ile bilgisayarınızın ekranındaki görüntü ve sesi birlikte isterseniz FullHD (1920×1080 piksel) veya 4K (4096×2160 piksel) çözünürlükte aktarabilirsiniz. Bunun yanında bir video kaydedici cihaz ile 4K video çekiyorsanız oluşturduğunuz video dosyalarını eş zamanlı olarak bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Dayanıklılık – Bu kablonun USB-C porta takılan kısmı alüminyum alaşım, diğer kısımları dayanıklı termoplastik elastomer (TPE) ile üretilmiştir. Böylece bu kabloyu zor koşullarda bile uzun süreler boyunca zarar görmeden kullanacaksınız.

Uyumlu Cihazlar – Günümüzde üretilen ve USB-C portu olan, Apple Macbook 2015/2018, Apple Macbook Pro 2016-2018, Google Chromebook, Nokia Lumia 950/950XL, Samsung Galaxy Tab Pro S, HP Spectre, Huawei Matebook, Dell XPS series, Xiaomi MI air 12 ve diğerleri. Gelecekte bütün cihazlar USB-C soket ile üretilecek. Üzerinde USB 3.0, USB 2.0 veya Apple Lightning gibi başka bağlantı portu bulunan eski model cihazınız varsa uygun adaptör kullanmak koşuluyla bu kabloyu kullanarak olabilecek en yüksek hızda veri aktarımı yapabilirsiniz.

Gelecekte bütün dijital cihazlar veri ve güç aktarımı için USB-C portuna sahip olacaklar ve sadece bir USB-C kablo ile bütün işlerinizi yapacaksınız. Fakat geleceği beklemenize gerek yok, özellikle USB-C portu olan bir cihazınız varsa Baseus USB-C kablosunu şimdiden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ürün modeli: Baseus C 10T
Materyal:Alüminyum alaşım ve termoplastik elastomer (TPE)
Renk:Koyu gri
Şarj voltajı ve akımı: 5V/9V/15V/20.2V 4.3A (Maksimum)
Çalışma akımı:<5V/100mA
Çalışma voltajı:5V~20V
Uzunluk:120 cm (3.9 inç)
Tipi:USB-C to USB-C (Her iki ucunda USB-C fiş mevcut)